2019-03-27 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,60 EUR 1,50 EUR +10 centów

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-03-20 oznacza to wzrost ceny o 10 centów.

Przy kursie EUR 4,2991 z dnia 2019-03-27 cena za kilogram wynosi 6,88 PLN.

Cena obowiązuje od 28.03 do 27.03.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

No takiego jednorazowego wzrostu na Dużej Giełdzie już bardzo dawno nie mieliśmy. 10 centów w jednym notowaniu powinno ucieszyć każdego hodowcę planującego sprzedaż tuczników w najbliższym czasie. Ale najprawdopodobniej to jeszcze nie koniec wzrostów. Chińczycy zamierzają znacznie zwiększyć import wieprzowiny z Unii Europejskiej co przyniesie korzyści także naszym producentom.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz