2019-03-28 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
9,60 DKK 9,10 DKK +0,50 DKK

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-03-21 oznacza to wzrost ceny o 0,50 DKK.

Przy kursie DKK 0,5759 z dnia 2019-03-28 cena za kilogram wynosi 5,53 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 14 – 2019

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Ogromny wzrost cen skupu tuczników w Danii. 0,50 DKK to niezwykły wzrost, bardzo duża zmiana rzadko spotykana na tym rynku. To reakcja na wysoki wzrost na rynkach niemieckich. Ale to jeszcze nie koniec, tak jak można się spodziewać, będą kolejne wzrosty. Czyżby wkrótce cena w Danii miała przekroczyć magiczną barierę 10 DKK za kilogram? A i owszem.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz