2019-04-02 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,77 EUR 1,73 EUR +4 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-03-29 oznacza to wzrost ceny o 4 centy.

Na aukcji wystawiono 2110 tuczników w 14 partiach z czego sprzedano 13 partii, 1945 sztuk.

Przy kursie EUR 4,3004 z dnia 2019-03-29 cena za kilogram wynosi 7,61 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Kolejny, choć tym razem już oczekiwany wzrost cen na Małej Giełdzie. Ta seria podwyżek powinna się ciągnąć do Wielkanocy. Potem ceny mogą nieco wyhamować, nawet może nastąpić niewielka korekta w związku ze zmniejszeniem ubojów. Ale to będzie jedynie efekt wolnych dni, ceny będą nadal wysokie. Jutro na Dużej Giełdzie powinien być wzrost. Kto nie musi, niech nie sprzedaje.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz