2019-04-03 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,70 EUR 1,60 EUR +10 centów

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-03-27 oznacza to wzrost ceny o 10 centów.

Przy kursie EUR 4,2941 z dnia 2019-03-27 cena za kilogram wynosi 7,30 PLN.

Cena obowiązuje od 04.04 do 10.04.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Kolejny znaczny wzrost na Dużej Giełdzie. Tego trzeba było naszym hodowcom aby mogli odetchnąć. Wreszcie w skupach ceny, które pozwalają na otrzymanie przyzwoitych pieniędzy za zwierzęta. Dzieje się właśnie to czego można było oczekiwać po rosnących szybko cenach warchlaków w tym roku. Tak jak zapowiadaliśmy – szybki wzrost cen warchlaków będzie musiał skutkować szybkim wzrostem cen tuczników. I tak teraz się dzieje. Ale to nie jest jeszcze ostatnie słowo w tym roku.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz