2019-04-04 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
10,30 DKK 9,60 DKK +0,70 DKK

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-03-28 oznacza to wzrost ceny o 0,70 DKK.

Przy kursie DKK 0,5750 z dnia 2019-04-04 cena za kilogram wynosi 5,92 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 15 – 2019

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Jeżeli myśleliście, że tydzień temu mieliśmy mega wzrost, to się myliliście. My zresztą też. Ten tydzień pobił rekord. Cena wzrosła aż o 0,70 DKK. W przeliczeniu na złotówki daje to 49 groszy wzrostu. Jeżeli Duńczycy o tyle podnoszą ceny, to znaczy, że są solidne podstawy ku temu by i na niemieckim i naszym rynku ceny poszybowały w górę. I tego spodziewajcie się w przyszłym tygodniu.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz