2019-04-04 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 470 DKK 430 DKK +40 DKK
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 455 DKK 415 DKK +40 DKK
konwencjonalne 445 DKK 405 DKK +40 DKK

Kurs DKK z dnia 2019-04-04 wynosi 0,5750

Notowanie obowiązuje od 08.04 do 14.04.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Strzeżcie się Ci, którzy planowaliście nabyć warchlaki. Dzisiaj podrożały o 40 DKK, o tę samą kwotę we wszystkich statusach zdrowotnych. W przeliczeniu na złotówki oznacza to wzrost o 23 zł. Poza tym, że wzrost jest niezwykle wysoki, to dodatkowo cena warchlaków duńskich przebiła zeszłoroczny rekord. Warchlaki duńskie jeszcze nigdy nie były tak drogie! A niewykluczone, że warchlaki jeszcze podrożeją.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz