2019-04-05 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,79 EUR 1,77 EUR +2 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-04-02 oznacza to wzrost ceny o 2 centy.

Na aukcji wystawiono 1869 tuczników w 13 partiach z czego sprzedano 12 partii, 1789 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2921 z dnia 2019-04-05 cena za kilogram wynosi 7,68 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Na Małej Giełdzie kontynuacja wzrostów. Tym razem cena wzrosła o 2 centy co zapowiada także dobre wieści dla naszych hodowców. Skupy będą jeszcze musiały podnieść ceny. Pamiętajcie jednak, że lepiej jest dokonać sprzedaży przed świętami. Po świętach cena może nie spadnie, ale mogą być zmniejszone uboje i niektóre zakłady mogą robić podchody do obniżenia ceny skupu.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz