2019-04-05 Notowanie warchlaków niemieckich VEZG

Opublikowano notowanie warchlaków niemieckich VEZG. Warchlaki niemieckie wyceniane są według wagi 25 kg, a nie jak 30 kilogramowe warchlaki duńskie. Notowania niemieckich warchlaków nie zawsze pokrywają się ze zmianami cen warchlaków duńskich. Warto jednak śledzić te notowania aby mieć pełen obraz rynku warchlaków w Europie. Jest to notowanie warchlaków niemieckich publikowane przez VEZG. Pełna nazwa VEZG brzmi Vereinigung der Erzeugergemeinschaften für Vieh und Fleisch to po polsku Zrzeszenie Stowarzyszeń Producentów Zwierząt Gospodarskich i Mięsa. Organizacja ta jest znana głównie z notowań tuczników, ale zajmuje się także warchlakami. Ceny w tych notowania warchlaków są dużo bardziej stabilne niż notowania tuczników. Odnoszą się one raczej do realiów rynku niemieckiego, który jest stosunkowo stabilny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
56,50 EUR 50,50 EUR +6 EUR

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-03-29 oznacza to wzrost ceny o 6 EUR.

Cena obowiązuje od 01.04 do 07.04.

Komentarz – notowanie warchlaków niemieckich VEZG.

Rekordowy wzrost cen warchlaków niemieckich. Cena wzrosła aż o 6 EUR. To zmiana o prawie 12% w ciągu tygodnia. W przeliczeniu na złotówki daje to 25,80 zł wzrostu. Wzrost jest wręcz przerażający, ale niestety prawdziwy. Rośnie ryzyko tuczu, ale należy mieć na uwadze, że ceny tuczników jeszcze mogą wysoko poszybować. Kolejne rekordy są w zasięgu ręki.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz