2019-04-09 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,80 EUR 1,79 EUR +1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-04-05 oznacza to wzrost ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 2085 tuczników w 16 partiach z czego sprzedano 14 partii, 1735 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2871 z dnia 2019-04-09 cena za kilogram wynosi 7,72 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Cena nieco wyhamowała, na Małej Giełdzie podwyżka o symboliczny 1 cent. Nie sprzedały się też wszystkie tuczniki. Jutro jest zatem najprawdopodobniej ostatnia szansa na podwyżkę przed Wielkanocą. Lepiej zaplanować sprzedaż, jeżeli tuczniki są już w wadze rzeźnej, bo później może nastąpić niewielka korekta cen tuczników. Póki co to ceny już wysokie się utrzymają.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz