2019-04-10 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,73 EUR 1,70 EUR +3 centów

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-04-03 oznacza to wzrost ceny o 3 centy.

Przy kursie EUR 4,2852 z dnia 2019-04-10 cena za kilogram wynosi 7,41 PLN.

Cena obowiązuje od 11.04 do 17.04.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Mimo wyhamowania na Małej Giełdzie, Duża Giełda zanotowała przyrost o 3 centy. To w przeliczeniu na złotówki oznacza wzrost o 11 groszy. Powoli zbliżamy się do szczytu jaki można osiągnąć przed świętami. Po świętach a w niektórych ubojniach już nawet i przed będzie zmniejszone zapotrzebowanie na tuczniki. Wówczas ubojnie będą próbowały wywierać presję cenową, ale głębszego spadku nie powinno być. Nie ma ku temu podstaw.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz