2019-04-11 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
10,60 DKK 10,30 DKK +0,30 DKK

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-04-04 oznacza to wzrost ceny o 0,30 DKK.

Przy kursie DKK 0,5736 z dnia 2019-04-11 cena za kilogram wynosi 6,08 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 16 – 2019

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Duńczycy idą w ślady Niemców i ponownie podnoszą cenę. Danish Crown od przyszłego tygodnia będzie płacić o 0,30 DKK więcej za kilogram WBC. Nie ma zaskoczenia, ponieważ można się było tego spodziewać. Ale to jeszcze nie koniec w tym roku. Jeszcze zobaczymy wyższe poziomy cen zarówno w Danii jak i na innych rynkach europejskich. Także w Polsce.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz