2019-04-12 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,80 EUR 1,80 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-04-09 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Na aukcji wystawiono 2162 tuczników w 13 partiach z czego sprzedano 12 partii, 1987 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2847 z dnia 2019-04-12 cena za kilogram wynosi 7,71 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Zgodnie z oczekiwaniami, cena na Małej Giełdzie już stopuje. W dzisiejszym notowaniu pozostała bez zmian. Raczej na przyszły tydzień będzie tendencja do trzymania ceny, a w drugiej połowie tygodnia nawet będą próby obniżki ceny. Teraz kilka tygodni będzie mieli przerwy w podwyżkach, jeżeli więc macie tuczniki w wadze rzeźnej skorzystajcie z okazji i sprzedajcie.Jeżeli jeszcze są lekkie, możecie zaryzykować przeczekani i skorzystanie z szansy na dalsze podwyżki.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz