2019-04-16 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,79 EUR 1,80 EUR -1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-04-12 oznacza to spadek ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 1921 tuczników w 14 partiach z czego sprzedano 11 partii, 1651 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2737 z dnia 2019-04-16 cena za kilogram wynosi 7,65 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Koniec podwyżek przed świętami. Niemcy na Małej Giełdzie dzisiaj nawet obniżyli cenę skupu o 1 cent. Jutro na Dużej Giełdzie najprawdopodobniej pozostanie cena bez zmian, ale u nas tak dobrze nie będzie, Polskie skupy będą chciały w tym tygodniu przyciąć cenę. Jeżeli nie musicie sprzedać, a możecie przeczekać 2-3 tygodnie to jest szansa na ponowne wzrosty.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz