2019-04-17 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,73 EUR 1,73 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-04-10 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Przy kursie EUR 4,2750 z dnia 2019-04-17 cena za kilogram wynosi 7,40 PLN.

Cena obowiązuje od 18.04 do 24.04.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Zgodnie z oczekiwaniami cena na Dużej Giełdzie pozostała bez zmian. Cena może w najbliższym czasie nie spadnie, ale podwyżki zostały zatrzymane na jakiś czas. Teraz czeka nas przestój. Tymczasem w naszych skupach oczekujcie korekty ceny. Niewielkiej raczej, bo 10-20 groszy, ale jednak. Jeżeli nie musicie i przeczekacie, powinny was ominąć obniżki, ponieważ tuczników i tak brakuje.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz