2019-04-25 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
10,80 DKK 10,60 DKK +0,20 DKK

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-04-18 oznacza to wzrost ceny o 0,20 DKK.

Przy kursie DKK 0,5754 z dnia 2019-04-25 cena za kilogram wynosi 6,21 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 18 – 2019

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

To co się dzisiaj stało w Danii jest nieco zaskakujące. Duńczycy podnieśli cenę o 0,20 DKK wbrew temu co się stało w Niemczech. Duńczycy mają dobrze przemyślaną politykę cenową i nie podnoszą cen jeżeli nie ma takiej konieczności. Czyżby czuli, że będzie znaczny brak tuczników szybciej niż nam się zdawało? Możliwe, że długi majowy weekend nie spowoduje nadwyżki tuczników a co za tym idzie, podwyżki są jednak możliwe.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz