2019-04-25 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 500 DKK 490 DKK +10 DKK
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 485 DKK 475 DKK +10 DKK
konwencjonalne 475 DKK 465 DKK +10 DKK

Kurs DKK z dnia 2019-04-25 wynosi 0,5754

Notowanie obowiązuje od 29.04 do 05.05.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Rosnące ceny tuczników spowodowały spory apetyt na warchlaki. Duńczycy musieli widocznie z tego powodu podnieść ceny swoich zwierząt hodowlanych. Wzrost cen wyniósł 10 DKK na każdym typie warchlaków. To spory wzrost w momencie kiedy przy zmniejszonym popycie na tuczniki (ze względu na majowy weekend). Czyżby jednak dalszy wzrost miałby być w przyszłym tygodniu?


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz