2019-04-30 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,73 EUR 1,73 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-04-24 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Przy kursie EUR 4,2911 z dnia 2019-04-30 cena za kilogram wynosi 7,42 PLN.

Cena obowiązuje od 01.05 do 08.05.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Duża Giełda tak samo jak i Mała utrzymała cenę bez zmian. Chwilowy przestój, który ze względu na majówkę zmniejszył zapotrzebowanie na tuczniki. Skoro ta przerwa nie spowodowała obniżki ceny, najprawdopodobniej oznacza to w niedługim czasie wzrost ceny. Jest na to spora szansa, ponieważ są ku temu solidne podstawy. Rośnie zapotrzebowanie na wieprzowinę w Chinach, które masowo wybijają swoje stada z powodu ASF.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz