2019-05-02 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
10,80 DKK 10,80 DKK bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-04-25 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Przy kursie DKK 0,5732 z dnia 2019-05-02 cena za kilogram wynosi 6,19 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 19 – 2019

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

W notowaniach skupu tuczników w Danii bez zaskoczenia. W tygodniu marazmu, albowiem wszyscy odpoczywają bycząc się niczym byki także Duńczycy nie zmienili ceny. Nie ma zapotrzebowania na świnie. Nie ma też wielkiej presji ze strony podażowej. Tuczników bowiem na rynku nie ma, a te kilka wolnych dni nie spowodowało świńskiej górki. Dobra nasza.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz