2019-05-02 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 500 DKK 500 DKK bez zmian
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 485 DKK 485 DKK bez zmian
konwencjonalne 475 DKK 475 DKK bez zmian

Kurs DKK z dnia 2019-05-02 wynosi 0,5732

Notowanie obowiązuje od 06.05 do 12.05.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Na wszystkich rynkach trzodowych w tym tygodniu mamy spokój. To samo także na rynku duńskich warchlaków. Mniej dostaw w tym majówkowym tygodniu spowodowało, że ceny warchlaków także pozostały bez zmian. Nie ma w tym względzie zaskoczenia, ponieważ można się było spodziewać. Ale pamiętajcie, że to nie koniec podwyżek i wkrótce ceny będą dalej rosły.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz