2019-05-08 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,76 EUR 1,73 EUR +3 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-04-30 oznacza to wzrost ceny o 3 centy.

Przy kursie EUR 4,2914 z dnia 2019-05-08 cena za kilogram wynosi 7,55 PLN.

Cena obowiązuje od 09.05 do 15.05.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Duża Giełda natychmiast po krótkim przestoju kontynuuje wzrosty. Tym razem cena wzrosła o 3 centy. Kto nie sprzedał wcześniej tuczników, dobrze na tym wyszedł. Myślę, że w najbliższym czasie także można spodziewać się wzrostów więc jeżeli możecie poczekać ze sprzedażą to się wstrzymajcie. Nie zanosi się na spadki w najbliższych tygodniach więc można tylko zyskać.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!


Portal warchlaki.com.pl powstał w 2017 roku z myślą o hodowcach świń, którzy chcą zdobywać wiedzę z szeroko rozumianego tuczu trzody chlewnej. Ufamy, że prezentowane przez nas informacje będą przydatne także dla pracowników firm związanych z branżą trzodową.

Informacje przez nas publikowane pochodzą z najważniejszych krajowych i zagranicznych agencji prezentujących rzetelne wiadomości. Kładziemy także nacisk aby w przystępny i zrozumiały dla czytelnika sposób umożliwiać szeroki dostęp do informacji. Publikujemy także autorskie teksty i raporty, a notowania uzupełniamy o własne komentarze rynkowe.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania portalu warchlaki.com.pl, który zapewnia najświeższe i najpewniejsze informacje z branży trzody chlewnej.

Dodaj komentarz