2019-06-05 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,85 EUR 1,80 EUR +5 centów

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-05-29 oznacza to wzrost ceny o 5 centów.

Przy kursie EUR 4,2782 z dnia 2019-06-05 cena za kilogram wynosi 7,91 PLN.

Cena obowiązuje od 06.06 do 12.06.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Po ostatnich podwyżkach na Małej Giełdzie można było oczekiwać sporej podwyżki także na Dużej Giełdzie. I tak też się stało, powróciła fala wzrostów i możliwe są także kolejne podwyżki. Jeszcze jest spory potencjał do wzrostu. Ciekawe czy dojdziemy do 2 EURO. Nawet jeżeli uwzględnimy umacniającą się złotówkę, cena w przeliczeniu na naszą walutę wzrosła o 17 groszy. To będzie musiało się odbić także na cenach w naszych skupach.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!


Portal warchlaki.com.pl powstał w 2017 roku z myślą o hodowcach świń, którzy chcą zdobywać wiedzę z szeroko rozumianego tuczu trzody chlewnej. Ufamy, że prezentowane przez nas informacje będą przydatne także dla pracowników firm związanych z branżą trzodową.

Informacje przez nas publikowane pochodzą z najważniejszych krajowych i zagranicznych agencji prezentujących rzetelne wiadomości. Kładziemy także nacisk aby w przystępny i zrozumiały dla czytelnika sposób umożliwiać szeroki dostęp do informacji. Publikujemy także autorskie teksty i raporty, a notowania uzupełniamy o własne komentarze rynkowe.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania portalu warchlaki.com.pl, który zapewnia najświeższe i najpewniejsze informacje z branży trzody chlewnej.

Leave a Reply