2019-06-06 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
11,60 DKK 11,40 DKK +0,20 DKK

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-05-30 oznacza to wzrost ceny o 0,20 DKK.

Przy kursie DKK 0,5728 z dnia 2019-06-06 cena za kilogram wynosi 6,64 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 24 – 2019

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Tak jak pozostałe giełdy w Europie, także Duńczycy odczuli wzrost. Cena wzrosła o 0,20 DKK co w przeliczeniu na obecny kurs Duńskiej Korony daje zmianę o 9 groszy. To mniej niż w Niemczech ale kierunek jest jak najbardziej zacny. Myślę, że można oczekiwać jeszcze dalszych wzrostów. Nie będą już pewnie tak spektakularne, ale kto wie. Ten rok jest wyjątkowy. Jeżeli nie zagrozi nam ASF, będzie to bardzo udany rok.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!


Portal warchlaki.com.pl powstał w 2017 roku z myślą o hodowcach świń, którzy chcą zdobywać wiedzę z szeroko rozumianego tuczu trzody chlewnej. Ufamy, że prezentowane przez nas informacje będą przydatne także dla pracowników firm związanych z branżą trzodową.

Informacje przez nas publikowane pochodzą z najważniejszych krajowych i zagranicznych agencji prezentujących rzetelne wiadomości. Kładziemy także nacisk aby w przystępny i zrozumiały dla czytelnika sposób umożliwiać szeroki dostęp do informacji. Publikujemy także autorskie teksty i raporty, a notowania uzupełniamy o własne komentarze rynkowe.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania portalu warchlaki.com.pl, który zapewnia najświeższe i najpewniejsze informacje z branży trzody chlewnej.

Leave a Reply