2019-06-20 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
11,80 DKK 11,60 DKK +0,20 DKK

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-06-13 oznacza to wzrost ceny o 0,20 DKK.

Przy kursie DKK 0,5715 z dnia 2019-06-20 cena za kilogram wynosi 6,74 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 26 – 2019

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Tak jak i Mała Giełda, notowanie skupu tuczników Danish Crown zmieniło kurs w górę. Cena wzrosła o 0,20 DKK. Duńczycy bardzo niechętnie podnoszą cenę skupu tuczników więc jeśli to zrobili to musiał być ku temu poważny powód. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością tuczniki w naszych skupach będą w przyszłym tygodniu drożeć.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!


Portal warchlaki.com.pl powstał w 2017 roku z myślą o hodowcach świń, którzy chcą zdobywać wiedzę z szeroko rozumianego tuczu trzody chlewnej. Ufamy, że prezentowane przez nas informacje będą przydatne także dla pracowników firm związanych z branżą trzodową.

Informacje przez nas publikowane pochodzą z najważniejszych krajowych i zagranicznych agencji prezentujących rzetelne wiadomości. Kładziemy także nacisk aby w przystępny i zrozumiały dla czytelnika sposób umożliwiać szeroki dostęp do informacji. Publikujemy także autorskie teksty i raporty, a notowania uzupełniamy o własne komentarze rynkowe.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania portalu warchlaki.com.pl, który zapewnia najświeższe i najpewniejsze informacje z branży trzody chlewnej.

Leave a Reply