2019-06-25 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,95 EUR 1,95 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-06-21 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Na aukcji wystawiono 2870 tuczników w 20 partiach z czego sprzedano 14 partii, 2150 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2554 z dnia 2019-06-21 cena za kilogram wynosi 8,30 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Cena na Małej Giełdzie po raz kolejny została utrzymana na tym samym poziomie. Mimo całkiem sporej liczby wystawionych tuczników. Jednak nabywcy nie byli skłonni zapłacić więcej. Dajmy im chwilę oddechu przed kolejną serią podwyżek. To trudny czas dla kupujących, ale hodowcy, w szczególności w cyklu zamkniętym powinni być zadowoleni.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!


Portal warchlaki.com.pl powstał w 2017 roku z myślą o hodowcach świń, którzy chcą zdobywać wiedzę z szeroko rozumianego tuczu trzody chlewnej. Ufamy, że prezentowane przez nas informacje będą przydatne także dla pracowników firm związanych z branżą trzodową.

Informacje przez nas publikowane pochodzą z najważniejszych krajowych i zagranicznych agencji prezentujących rzetelne wiadomości. Kładziemy także nacisk aby w przystępny i zrozumiały dla czytelnika sposób umożliwiać szeroki dostęp do informacji. Publikujemy także autorskie teksty i raporty, a notowania uzupełniamy o własne komentarze rynkowe.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania portalu warchlaki.com.pl, który zapewnia najświeższe i najpewniejsze informacje z branży trzody chlewnej.

Leave a Reply