2019-06-26 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,83 EUR 1,83 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-06-19 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Przy kursie EUR 4,2642 z dnia 2019-06-26 cena za kilogram wynosi 7,80 PLN.

Cena obowiązuje od 27.06 do 03.07.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Kolejny tydzień stabilizacji na Dużej Giełdzie. Ceny jeszcze powinny rosnąć, tak więc obecny przestój to najprawdopodobniej nacisk kupujących próbujących zdusić cenę. Tuczników na rynku jest mało z przez wysokie temperatury będzie ich jeszcze mniej. Tak czy inaczej cena w najbliższych tygodniach niższa nie będzie. Uznanie rejonizacji przez Chiny może nam tylko pomóc.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!


Portal warchlaki.com.pl powstał w 2017 roku z myślą o hodowcach świń, którzy chcą zdobywać wiedzę z szeroko rozumianego tuczu trzody chlewnej. Ufamy, że prezentowane przez nas informacje będą przydatne także dla pracowników firm związanych z branżą trzodową.

Informacje przez nas publikowane pochodzą z najważniejszych krajowych i zagranicznych agencji prezentujących rzetelne wiadomości. Kładziemy także nacisk aby w przystępny i zrozumiały dla czytelnika sposób umożliwiać szeroki dostęp do informacji. Publikujemy także autorskie teksty i raporty, a notowania uzupełniamy o własne komentarze rynkowe.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania portalu warchlaki.com.pl, który zapewnia najświeższe i najpewniejsze informacje z branży trzody chlewnej.

Leave a Reply