2019-06-28 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,92 EUR 1,95 EUR -3 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2019-06-25 oznacza to spadek ceny  o 3 centy.

Na aukcji wystawiono 2625 tuczników w 19 partiach z czego sprzedano 17 partii, 2385 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2520 z dnia 2019-06-28 cena za kilogram wynosi 8,16 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Na Małej Giełdzie pewna odmiana – spadek o 3 centy. Nie powinien to być jednak trwały spadek. Cena na Małej Giełdzie wcześniej rosła a Duża Giełda tego nie uwzględniła. Tak więc poprzednie wzrosty na Małej Giełdzie pozwoliły na obecną korektę. Tak więc obecny spadek oznacza, że w przyszłym tygodniu ceny pozostaną na niezmienionym poziomie.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!


Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Portal warchlaki.com.pl powstał w 2017 roku z myślą o hodowcach świń, którzy chcą zdobywać wiedzę z szeroko rozumianego tuczu trzody chlewnej. Ufamy, że prezentowane przez nas informacje będą przydatne także dla pracowników firm związanych z branżą trzodową.

Informacje przez nas publikowane pochodzą z najważniejszych krajowych i zagranicznych agencji prezentujących rzetelne wiadomości. Kładziemy także nacisk aby w przystępny i zrozumiały dla czytelnika sposób umożliwiać szeroki dostęp do informacji. Publikujemy także autorskie teksty i raporty, a notowania uzupełniamy o własne komentarze rynkowe.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania portalu warchlaki.com.pl, który zapewnia najświeższe i najpewniejsze informacje z branży trzody chlewnej.

Dodaj komentarz