2019-08-15 Notowanie warchlaków duńskich

Opublikowano notowanie warchlaków duńskich.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 470 DKK 470 DKK bez zmian
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 455 DKK 455 DKK bez zmian
konwencjonalne 445 DKK 445 DKK bez zmian

Kurs DKK z dnia 2019-08-15 wynosi 0,5824

Sprawdź też ceny tuczników w Danii.

Notowanie obowiązuje od 19.08 do 25.08.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!


Notowanie warchlaków duńskich to najważniejsze notowanie dotyczące zwierząt do tuczu. Duńczycy to liderzy produkcji i doskonali handlowcy, którzy opanowali ten rynek. Mają odbiorców praktycznie w całej Europie. To bardzo dobra jakość zwierząt hodowlanych a przede wszystkim doskonale rozbudowany system dystrybucji powoduje, że są one łatwo dostępne. Co istotne, Duńczycy są w stanie sprawić, że towar jest homogeniczny. Możliwe jest dostarczenie tysięcy sztuk tuczników od jednego producenta.

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Portal warchlaki.com.pl powstał w 2017 roku z myślą o hodowcach świń, którzy chcą zdobywać wiedzę z szeroko rozumianego tuczu trzody chlewnej. Ufamy, że prezentowane przez nas informacje będą przydatne także dla pracowników firm związanych z branżą trzodową.

Informacje przez nas publikowane pochodzą z najważniejszych krajowych i zagranicznych agencji prezentujących rzetelne wiadomości. Kładziemy także nacisk aby w przystępny i zrozumiały dla czytelnika sposób umożliwiać szeroki dostęp do informacji. Publikujemy także autorskie teksty i raporty, a notowania uzupełniamy o własne komentarze rynkowe.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania portalu warchlaki.com.pl, który zapewnia najświeższe i najpewniejsze informacje z branży trzody chlewnej.

Dodaj komentarz