W dalszym ciągu ASF jest największym problemem

Według Rabobanku to ASF jest największym problemem globalnego rynku białek zwierzęcych. Według analiz będzie on miał większy wpływ niż obecna epidemia Covid-19.

ASF największym problemem branży trzodowej

Rabobank opublikował aktualizację rozwoju Afrykańskiego Pomoru Świń na całym świecie. ASF jest największym problemem, większym nawet niż Covid-19. Pomimo całego szumu informacyjnego wokół koronawirusa i zaburzenia łańcucha dostawa trzody chlewnej i mięsa to jednak najbardziej ASF powinniśmy się przejmować. Z pandemii koronawirusa udaje się sprawnie wyjść więc i logistyka branży mięsnej powinna wrócić wkrótce do normy. Tymczasem walka z Afrykańskim Pomorem Świń ciągle trwa i nie wiadomo kiedy uda się nad nim zapanować.

Covid-19 spowoduje wzrost kosztów produkcji mięsa

Pandemia Covid-19 jest ważna dla całego świata i stanowi główny temat wszystkich mediów. W dalszym ciągu jest do rozwiązania dużo problemów ze zmianami organizacji pracy związanych z Covid-19. Zakłady mięsne muszą zreorganizować swoją pracę aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa wśród pracowników. Wpłynie to niestety na wzrost kosztów produkcji mięsa.

Szczepionka na Covid-19 jest bliżej niż na ASF

Rozwiązanie problemu koronawirusa może nastąpić w ciągu najbliższych 6 do 12 miesięcy. Prace nad szczepionką są szeroko zakrojone i wygląda na to, że w niedługim czasie uda się opracować skuteczną szczepionkę. Jest to o tyle proste, że Covid-19 jest dość podobny do innych istniejących wirusów. To znacznie ułatwia prace. Inaczej jest z wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń. Pomimo regularnie pojawiających się informacji na temat szczepionki na ASF jej ewentualne wdrożenie jeszcze długo potrwa.

Źródło: Global Meat News


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/

[adrotate banner=”57″]