2020-07-24 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,68 EUR 1,68 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2020-07-21 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Na aukcji wystawiono 1470 tuczników w 9 partiach z czego sprzedano 0 partii.

Przy kursie EUR 4,4117 z dnia 2020-07-24 cena za kilogram wynosi 7,41 PLN.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!


Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Najważniejsze jest notowanie wtorkowa. Wystawiane na nim są większe ilości tuczników i to w dzień przed notowaniem Dużej Giełdy – najważniejszego notowania tuczników w Europie. Najczęściej zachowanie wtorkowe notowanie Małej Giełdy przekłada się na notowanie Dużej Giełdy. Notowanie piątkowe ma mniejsze znacznie. Ilości tuczników na aukcji są mniejsze, ale delikatnie sugerują zmiany w kolejnym tygodniu.

Portal warchlaki.com.pl powstał w 2017 roku z myślą o hodowcach świń, którzy chcą zdobywać wiedzę z szeroko rozumianego tuczu trzody chlewnej. Ufamy, że prezentowane przez nas informacje będą przydatne także dla pracowników firm związanych z branżą trzodową.

Informacje przez nas publikowane pochodzą z najważniejszych krajowych i zagranicznych agencji prezentujących rzetelne wiadomości. Kładziemy także nacisk aby w przystępny i zrozumiały dla czytelnika sposób umożliwiać szeroki dostęp do informacji. Publikujemy także autorskie teksty i raporty, a notowania uzupełniamy o własne komentarze rynkowe.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania portalu warchlaki.com.pl, który zapewnia najświeższe i najpewniejsze informacje z branży trzody chlewnej.

Leave a Reply