2021-09-02 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Opublikowano notowanie tuczników duńskich.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,70 DKK 8,90 DKK -0,20 DKK

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2021-08-26 oznacza to spadek ceny o 0,20 DKK.

Przy kursie DKK 0,6061 z dnia 2021-09-02 cena za kilogram wynosi 5,27 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 37 – 2021


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!


Notowanie tuczników duńskich należy obserwować tak samo jak notowania giełd niemieckich. Duńczycy są liderem produkcji warchlaków. Są też wiodącym, europejskim producentem tuczników. Co więcej, Duńczycy mimo wysokich cen swoich produktów doskonale radzą sobie na międzynarodowych rynkach. To dlatego, że stawiają na jakość.

Cena ustalona przez duńską spółkę Danish Crown ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Portal warchlaki.com.pl powstał w 2017 roku z myślą o hodowcach świń, którzy chcą zdobywać wiedzę z szeroko rozumianego tuczu trzody chlewnej. Ufamy, że prezentowane przez nas informacje będą przydatne także dla pracowników firm związanych z branżą trzodową.

Informacje przez nas publikowane pochodzą z najważniejszych krajowych i zagranicznych agencji prezentujących rzetelne wiadomości. Kładziemy także nacisk aby w przystępny i zrozumiały dla czytelnika sposób umożliwiać szeroki dostęp do informacji. Publikujemy także autorskie teksty i raporty, a notowania uzupełniamy o własne komentarze rynkowe.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania portalu warchlaki.com.pl, który zapewnia najświeższe i najpewniejsze informacje z branży trzody chlewnej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *