2021-09-07 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,29 EUR 1,34 EUR -5 centów

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2021-09-03 oznacza to spadek ceny o 5 centów.

Na aukcji wystawiono 882 tuczników w 5 partiach z czego nie sprzedano 3 partie – 402 tuczniki.

Przy kursie EUR 4,5181 z dnia 2021-09-07 cena za kilogram wynosi 5,83 PLN.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!


Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Najważniejsze jest notowanie wtorkowa. Wystawiane na nim są większe ilości tuczników i to w dzień przed notowaniem Dużej Giełdy – najważniejszego notowania tuczników w Europie. Najczęściej zachowanie wtorkowe notowanie Małej Giełdy przekłada się na notowanie Dużej Giełdy. Notowanie piątkowe ma mniejsze znacznie. Ilości tuczników na aukcji są mniejsze, ale delikatnie sugerują zmiany w kolejnym tygodniu.

Portal warchlaki.com.pl powstał w 2017 roku z myślą o hodowcach świń, którzy chcą zdobywać wiedzę z szeroko rozumianego tuczu trzody chlewnej. Ufamy, że prezentowane przez nas informacje będą przydatne także dla pracowników firm związanych z branżą trzodową.

Informacje przez nas publikowane pochodzą z najważniejszych krajowych i zagranicznych agencji prezentujących rzetelne wiadomości. Kładziemy także nacisk aby w przystępny i zrozumiały dla czytelnika sposób umożliwiać szeroki dostęp do informacji. Publikujemy także autorskie teksty i raporty, a notowania uzupełniamy o własne komentarze rynkowe.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania portalu warchlaki.com.pl, który zapewnia najświeższe i najpewniejsze informacje z branży trzody chlewnej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *