2021-09-08 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP).

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,25 EUR 1,25 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2021-09-01 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Przy kursie EUR 4,5175 z dnia 2021-09-08 cena za kilogram wynosi 5,65 PLN.

Cena obowiązuje od 09.09 do 15.09.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!


Notowanie tuczników niemieckich VEZG ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso. Najważniejsze notowanie tuczników na rynku niemieckim powinno być obserwowane przez każdego hodowcę świń. Na naszym portalu możesz zobaczyć bieżące notowania oraz historię z poprzednich lat. Na podstawie tych danych można wyciągać wnioski dotyczące zmian na rynku oraz tego jak się może potencjalnie kształtować cena skupu w najbliższym czasie. Ceny tuczników mają tendencję do sezonowości, wobec czego z bardzo dużym prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością cena zachowa się podobnie jak w latach poprzednich.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Portal warchlaki.com.pl powstał w 2017 roku z myślą o hodowcach świń, którzy chcą zdobywać wiedzę z szeroko rozumianego tuczu trzody chlewnej. Ufamy, że prezentowane przez nas informacje będą przydatne także dla pracowników firm związanych z branżą trzodową.

Informacje przez nas publikowane pochodzą z najważniejszych krajowych i zagranicznych agencji prezentujących rzetelne wiadomości. Kładziemy także nacisk aby w przystępny i zrozumiały dla czytelnika sposób umożliwiać szeroki dostęp do informacji. Publikujemy także autorskie teksty i raporty, a notowania uzupełniamy o własne komentarze rynkowe.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania portalu warchlaki.com.pl, który zapewnia najświeższe i najpewniejsze informacje z branży trzody chlewnej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *