Notowania – tabele

Notowania warchlaków niemieckich VEZG – w każdy poniedziałek, na bieżący tydzień

Notowania tuczników niemieckich ISW (tzw. Mała Giełda) – w każdy wtorek i piątek, cena od dnia następnego

Notowania tuczników niemieckich VEZG (tzw. ZMP, Duża Giełda) – w każdą środę, na kolejny tydzień (od czwartku do kolejnej środy)

Notowania warchlaków duńskich – w każdy czwartek, na kolejny tydzień

Notowania tuczników duńskich – w każdy czwartek, na kolejny tydzień

Serwis warchlaki.com.pl udostępnia informacje o notowaniach dostarczając wyczerpującej informacji dotyczącej cen skupu tuczników i sprzedaży warchlaków zarówno w Niemczech jak i w Danii. Dzięki nam możesz dokonywać analiz cen na podstawie danych historycznych oraz wyciągać wnioski na przyszłość. Historia lubi się powtarzać i przeprowadzając analizę techniczną można zauważyć, że pewne trendy powtarzają się co kilka lat.

Póki co nie został wypracowany polski system notowań, który byłby szerzej stosowany. Często mniejsze zakłady posługują się notowaniami liderów rynku takich ja: Pini Polonia, Animex, Sokołów. Z drugiej strony wspomniani liderzy bazują przede wszystkim na cenach w Niemczech i Danii. Wynika to przede wszystkim od złożoności powiązań rynków w Europie i na świecie. Największe ubojnie dużą część swojej produkcji wysyłają na eksport, a przez to ich ceny sprzedaży na rynkach globalnych uzależnione są od notowań zagranicznych. W ostatecznym rozrachunku zagraniczni odbiorcy polskiego mięsa wpływają na ceny skupu tuczników od polskich hodowców.

Ważne jest zatem aby śledzić zmiany zagranicznych notowań, ponieważ zwykle dokładnie takie same zmiany następują w skupach tuczników i u importerów warchlaków.