2017-10-24 Notowanie ISW (tzw. Mała Giełda).

W dzisiejszym notowaniu niemieckiej giełdy ISW (tzw. Mała Giełda) cena wyniosła 1,47 EUR (-7/-8)

W odniesieniu do ostatniego notowania z 2017-10-20 oznacza to spadek o 7 centów (1,54 EUR) i 8 centów w stosunku do notowania sprzed tygodnia 2017-10-17 (1,55 EUR). Przy kursie EUR 4,2382 z dnia 2017-10-24 oznacza to korektę ceny o 0,30 zł do ostatniego notowania i 0,34 zł do notowania sprzed tygodnia.

Na aukcji wystawiono 3345 tuczników w 18 partiach z czego sprzedano jedynie 3 partie, razem 540 tuczników.

Komentarz.

Tak słaba sprzedaż oznacza to bardzo słabe zainteresowanie tucznikami. W związku z tym, można spodziewać się także znaczącej obniżki ceny notowania VEZG (tzw ZMP). Za tym z pewnością pójdzie obniżka w polskich skupach żywca pomimo tego, że nie ma znacznych nadwyżek tuczników na polskim rynku.

Po całej serii obniżek cen w Niemczech (a co za tym idzie również w Polsce) oczekiwano raczej stabilizacji. Oczekiwano już powolnego wzrostu zainteresowania zakładów mięsnych surowce. Obecna cena jest jednak hamowana przez niskie ceny skupu w USA, przez co europejskie mięso jest wypierane z rynku chińskiego przez mięso amerykańskie. Zmniejszył się także import mięsa przez Chiny. Jest to spowodowane zwiększeniem stada loch oraz poprawą ich wydajności.

Dodatkowo na polskim rynku wzrost cen będzie ograniczany przez nadchodzące święta. Każdy dzień wolny oznacza zmniejszenie uboju, a to mniejszy popyt na żywiec.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *