2017-11-16 Notowanie warchlaków duńskich.

Notowanie – ceny duńskich warchlaków.

W dzisiejszy notowaniu warchlaki duńskie SPF Region 2/3 PRRS negatywny wyniosło 365 DKK (bz). W odniesieniu do poprzedniego notowania z dnia 2017-11-09 oznacza to utrzymanie ceny duńskich warchlaków.

Notowanie warchlaków SPF Region 2/3 PRRS pozytywny wyniosło 345 DKK (bz). W odniesieniu do poprzedniego notowania z dnia 2017-11-09 oznacza to utrzymanie ceny.

Notowanie warchlaków o statusie konwencjonalnym wyniosło 320 DKK (bz). Tutaj także w odniesieniu do poprzedniego notowania z dnia 2017-11-09 cena została utrzymana.

Cena obowiązuje od dnia 20.11.2017

Komentarz.

Kolejny tydzień zdecydowanie się na utrzymanie ceny warchlaków we wszystkich grupach. Jest to o tyle ciekawe, że w związku z obniżką tucznika w Polsce (a przynajmniej w części zakładów) spodziewano się obniżki ceny warchlaków, co poprawiłoby rentowność produkcji trzody. Mimo to, nieoficjalnie są możliwości dużej negocjacji ceny, a warchlaków w dalszym ciągu jest bardzo dużo na rynku. Najprawdopodobniej zmieni się to w grudniu, chyba że niskie ceny tucznika i ostatnie straty zniechęcą rolników do kolejnych wstawień warchlaków.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *