2017-12-04 Notowanie VEZG warchlaki z Niemiec.

Notowanie VEZG – warchlaki z Niemiec.

W dzisiejszym notowaniu VEZG warchlaki z Niemiec w wadze 28 kg wyceniono na 47,0 EUR. W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2017-11-27 oznacza to wzrost ceny o 0,50 EUR.

Cena obowiązuje od 04.12 do 10.12.

Komentarz.

Nastąpiło przełamanie ceny na warchlaku niemieckim. Cena w bieżącym tygodniu, po kilku tygodniach stabilizacji, wzrosła o 50 centów. W ostatnim czasie można było zaobserwować większe zainteresowanie warchlakami ze strony kupujących. Wynikało to przede wszystkim z tego, że sprzedawano tuczniki hodowane na święta. Zakończenie wielu cykli tuczu skutkowało kumulacją zakupów warchlaka w obecnym okresie.

Mimo wszystko, w obecnej na rynku trzody chlewnej stabilizacji podwyżka cen warchlaków z Niemiec jest pewnym zaskoczeniem. Jest też sygnałem, że najprawdopodobniej taniej już nie będzie. Niewykluczone, że za Niemcami, także Duńczycy będą chcieli podnieść ceny swoich warchlaków, ponieważ i u nich widać wyraźne zmniejszenie liczby oferowanych warchlaków. Na razie tych o lepszej zdrowotności.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *