Duński dobrostan zwierząt jest niezadowalający.

Duński minister rolnictwa nie jest zadowolony z tego jaki dobrostan zwierząt jest w hodowli trzody chlewnej. Chce w związku z tym rozszerzyć kontrole. Można spodziewać się zatem, że kolejne utrudnienia dla producentów świń mogą przełożyć się na wzrost cen warchlaków.

Jak przestrzegany jest dobrostan zwierząt w Danii?

Co trzecia kontrola w duńskiej hodowli w 2016 roku zakończyła się karą za naruszenie przepisów dotyczących dobrostanu zwierząt. Niedociągnięcia dotyczyły przede wszystkim niewystarczającego dostępu zwierząt do zabawek oraz błędów przy postępowaniu z chorymi zwierzętami.

Dobrostan zwierząt na celowniku.

Minister Esben Lunde Larsen zauważył, że liczba przypadków łamania przepisów dotyczących dobrostanu pozostała na niezmienionym poziomie w porównaniu do roku poprzedniego.

W dalszym ciągu zbyt wiele gospodarstw w Danii obcina ogony u prosiąt. Aby zwiększyć liczbę zwierząt z nieobciętymi ogonami będą musiały zostać wdrożone dodatkowe środki. W przyszłości właściciele zwierząt gospodarskich powinni przedstawić pisemny dowód na to, że wszelkie alternatywne działania zaradcze przeciw gryzieniu ogonów nie były skuteczne.

Źródło: agrarheute.com


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *