W Niemczech wprowadzono zaostrzone kontrole związane z ASF.

Dolna Saksonia wprowadziła własne środki przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się Afrykańskiego Pomoru Świń. Zapanowanie nad sytuacją mają zapewnić zaostrzone kontrole związane z ASF.

Ministerstwo Gospodarki Dolnej Saksonii zapobiega.

Dolna Saksonia to land znajdujący się w północno-zachodniej części Niemiec graniczący z Holandią. Mimo znacznej odległości od ognisk ASF podjęto działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa. Ma to zapobiec wprowadzeniu choroby na teren Niemiec. Jednym z działań będzie informowanie wszystkich pracowników służby drogowej o problemach Afrykańskiego Pomoru Świń i bieżących wydarzeniach związanych z tą chorobą.

Zaostrzone kontrole związane z ASF.

Pracownicy służby drogowej są zobowiązani do regularnego sprawdzania ogrodzeń i koszy na śmieci na parkingach. Porozrzucane śmieci są natychmiast usuwane. Ogrodzenia i czystość na parkingach i autostradach są sprawdzane codziennie.

Kosze na śmieci są zamykane i odporne na przewrócenie. Ma to zapobiec rozgrzebywaniu śmieci przez dziki. Dolna Saksonia we współpracy z Federalnym Ministerstwem Transportu i Federalnym Ministerstwem Środowiska informuje podróżnych i kierowców ciężarówek o ryzyku ASF. Informacje te przekazywane są za pomocą wielojęzycznych plakatów ostrzegawczych na stacjach paliw i parkingach.

Niemcy traktują Afrykański Pomór Świń bardzo poważnie.

Niemcy mają świadomość jak ważną częścią ich gospodarki jest sektor produkcji trzody chlewnej i przemysł mięsny. W końcu są oni liderem produkcji w tych dziedzinach w Europie. Lokalne działania zapobiegania rozprzestrzeniania się ASF podjęła Dolna Saksonia. Land, który nie znajduje się przy granicy ani z Polską, ani z Czechami. Co więcej znajduje się on ok 800 kilometrów od stref ASF w Polsce i Czechach. Władze landu mają jednak świadomość, że zagrożenie może pojawić się w związku rozniesieniem wirusa podczas tranzytu. Stąd władze landu skupiają się na kontroli autostrad i parkingów.

Źródło: materiały prasowe landu Dolna Saksonia


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *