2018-02-02 Notowanie świń ISW (Mała Giełda).

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko ma ona duże znaczenie w prognozowaniu ceny. Przez to, że notowanie świń ISW odbywa się dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazują trend rynkowy.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,42 EUR 1,37 EUR +5 centów

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-01-30 oznacza to wzrost ceny o 5 centów. Do notowania sprzed tygodnia cena wzrosła o 6 centów.

Przy kursie EUR 4,1615 z dnia 2018-02-02 cena za kilogram wynosi 5,91 PLN.

Komentarz – notowanie świń ISW (Mała Giełda).

Cena zaczęła rosnąć już tydzień temu. Wówczas przez 3 kolejne notowania Mała Giełda rosła nieśmiało o 1 cent. Wczoraj Duża Giełda zanotowała już znaczny wzrost, bo 3 centy. Raczej spodziewano się dzisiaj stabilizacji lub niewielkiego wzrostu. Tymczasem z 2002 sztuk wszystkie tuczniki zostały sprzedane. I cena wzrosła aż o 5 centów. Cena notuje znaczne odbicie i jeżeli we wtorek nie nastąpi korekta, będzie to już trwały wzrost. Jeżeli ktoś się zastanawia co zrobić z tucznikami, lepiej niech wstrzyma się ze sprzedażą do końca przyszłego tygodnia. Cena na pewno nie spadnie, ale może wzrosnąć.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *