2018-02-07 Tuczniki niemieckie – cena VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano cenę niemieckich tuczników VEZG (tzw. ZMP, Duża Giełda). Cena VEZG określa ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,40 EUR 1,33 EUR +7 centów

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-01-31 oznacza to wzrost ceny o 7 centów.

Przy kursie EUR 4,1593 z dnia 2018-02-07 cena za kilogram wynosi 5,82 PLN.

Cena obowiązuje od 08.02 do 14.02.

Komentarz – cena VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Cena głównego notowania tuczników niemieckich czyli VEZG zgodnie z oczekiwaniami wzrosła. I to sporo, bo aż 7 centów. Od dna cenowego 2 tygodnie temu cena wzrosła już o 10 centów, czyli ponad 40 groszy. Ci hodowcy, którzy przetrzymali trudny okres teraz z pewnością się cieszą. Czekamy na dalsze sygnały rynkowe odnośnie ewentualnych wzrostów w przyszłym tygodniu. Z pewnością nasz skupy będą musiały podnieść ceny o 30 groszy. Słychać, że są coraz większe trudności w pozyskaniu tucznika. Tak duży wzrost spowoduje dodatkowe problemy, ponieważ hodowcy będą czekać na kolejne podwyżki wstrzymując się ze sprzedażą.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *