2018-02-09 Ceny świń na giełdzie ISW (Mała Giełda).

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko ma ona duże znaczenie w prognozowaniu ceny. Przez to, że notowania ceny świń na giełdzie ISW odbywają się dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazują trend rynkowy.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,47 EUR 1,44 EUR +3 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-02-06 oznacza to wzrost ceny o 3 centy. Do notowania sprzed tygodnia cena wzrosła o 5 centów.

Na aukcji wystawiono 1477 w 11 partiach z czego sprzedano 9 partii w ilości 1192.

Przy kursie EUR 4,2024 z dnia 2018-02-09 cena za kilogram wynosi 6,18 PLN.

Komentarz – ceny świń w Niemczech ISW (Mała Giełda).

Mamy kolejny wzrost ceny notowania na Małej Giełdzie świń. Tym razem o 3 centy co daje 5 centów wzrostu w odniesieniu do notowania sprzed tygodnia. Zmalała też liczba wystawionych na aukcji tuczników. Ciekawe na ile wynika to z mniejszej liczby tuczników na rynku a ile od wstrzymywania się ze sprzedaż w oczekiwaniu na lepszą cenę.

W przypadku rynku polskiego dodatkowe znaczenie ma osłabienie polskiej waluty. Jeszcze kilka dni temu Euro kosztowało poniżej 4,15 – dzisiaj kurs Euro przekroczył 4,20. Tak więc w polskich skupach ceny będą musiały wzrosnąć.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *