Więcej świń w Unii Europejskiej.

Według wstępnych badań w Unii Europejskiej o 2% wzrosło pogłowie trzody chlewnej. Wzrosła też liczba macior. Największy wzrost zanotowano w Polsce. Oczekuje się, że będzie więcej świń w Unii Europejskiej w 2018 roku, choć eksport wieprzowiny spadł w 2017 roku o 8%.

Więcej świń w Unii Europejskiej.

Według wstępnych badań Eurostatu na koniec zeszłego roku pogłowie w Unii Europejskiej wynosiło 148,38 mln świń. Tak wynika ze spisu przeprowadzonego w 26 państwach członkowskich. Pogłowie wzrosło w stosunku do roku 2016 o prawie 3 miliony sztuk czyli o 2%. Według statystyk w Hiszpanii pogłowie wzrosło o 3,1% a w ciągu pięciu lat prawie o 20%. W Danii także nastąpił wzrost pogłowia świń o 4,5% do poziomu 12,83 mln sztuk.

Podsumowanie.

Z badań wynika, że jest więcej świń w Unii Europejskiej niż rok wcześniej. W związku z tym, lepiej żeby ruszył eksport unijnej wieprzowiny inaczej nie będzie można liczyć na dobre ceny żywca. Na razie ceny rosną, ale jak długo to potrwa? Dalsze wzrosty mogą spowodować, że latem nie będzie zbyt wysokich cen.

Tymczasem u nas po ostatnim wzroście pogłowia, można spodziewać się spadku. Z pewnością przyczynią się do tego nowe przepisy o bioasekuracji i ich rygorystyczne egzekwowanie.

Źródło: fleischwirtschaft.de


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *