2018-03-02 Notowania tuczników na Małej Giełdzie ISW.

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko cena na Małej Giełdzie mają duże znaczenie w prognozowaniu ceny. Przez to, że notowanie Małej Giełdy odbywa się dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,57 EUR 1,59 EUR -2 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-02-27 oznacza to spadek ceny o 2 centy. Do notowania sprzed tygodnia cena spadła o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 2445 w 16 partiach z czego sprzedano 9 partii w ilości 1515.

Przy kursie EUR 4,1986 z dnia 2018-03-02 cena za kilogram wynosi 6,59 PLN.

Komentarz – notowania tuczników na Małej Giełdy ISW.

Mała Giełda lekko wyhamowała. Nie sprzedano wszystkich wystawionych na aukcji tuczników. Tylko 61% tuczników znalazło nabywcę. W efekcie cena do wtorkowego notowania spadła o 2 centy. Do notowania sprzed tygodnia cena została skorygowana o 1 cent. Jest to niewielka zmiana, która nie oznacza jeszcze spadku cen skupu tuczników. Może jednak świadczyć o zahamowaniu wzrostów. Możliwe, że konsumenci i zakłady nie chcą już więcej płacić.

Tygodniowa zmiana o 1 cent jest tak na prawdę w granicy błędu. Wstępnie można powiedzieć, że cena na Dużej Giełdzie zostanie utrzymana. Zobaczymy jeszcze co pokaże Mała Giełda we wtorek.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *