2018-03-06 Cena tuczników w Niemczech (ISW, Mała Giełda).

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko cena tuczników w Niemczech ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny. Przez to, że notowanie Małej Giełdy odbywa się dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,51 EUR 1,57 EUR -6 centów

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-02-27 oznacza to spadek ceny o 6 centów. Do notowania sprzed tygodnia cena spadła o 8 centów.

Na aukcji wystawiono 2875 w 17 partiach z czego sprzedano 8 partii w ilości 1570.

Przy kursie EUR 4,1891 z dnia 2018-03-06 cena za kilogram wynosi 6,33 PLN.

Komentarz – notowania tuczników na Małej Giełdy ISW.

Zanosi się na to, że spodziewana korekta ceny na tuczniku nadchodzi szybciej niż się spodziewano. Mała Giełda spadła dzisiaj o 6 centów. W piątkowym notowaniu także cena spadła – o 2 centy. Razem w ciągu tygodnia cena spadła o 8 centów. Jutro na Dużej Giełdzie będzie spadek – o 5-8 centów. Ostudzi to trochę zapał hodowców do tuczu. Zmniejszy to opłacalność, ale dalej będzie można zarobić na świniach.

W ostatnich tygodniach cena bardzo szybko rosła. Zdecydowanie szybciej niż powinna. Korekta ceny powinna te ceny urealnić. Zobaczymy jutro.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *