2018-03-07 Ceny na Dużej Giełdzie VEZG (tzw. ZMP).

Opublikowano cenę niemieckich tuczników VEZG (tzw. ZMP, Duża Giełda). Ceny na Dużej Giełdzie VEZG określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,49 EUR 1,55 EUR -6 centów

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-02-28 oznacza to wzrost spadek o 6 centów.

Przy kursie EUR 4,1922 z dnia 2018-03-07 cena za kilogram wynosi 6,25 PLN.

Cena obowiązuje od 08.03 do 14.03.

Komentarz – ceny na Dużej Giełdzie VEZG (ZMP)

Ceny na Dużej Giełdzie spadły o 6 centów. Po pięciu tygodniach wzrostów trend został przełamany. Już kilkakrotnie ostrzegaliśmy o tym, że wzrosty te są zbyt szybkie nieuzasadnione światową sytuacją na rynku mięsnym. Od dna do pięciotygodniowego szczytu cena ZMP wzrosła o 25 centów czyli ponad złotówkę na kilogramie WBC. Zwiększyło to przychody o ok 100 złotych na sztuce.

Sygnały do korekty dawali kilkakrotnie Duńczycy. Danish Crown ostrożniej podnosiło swoje ceny, na bardziej realnym poziomie. Korekta ceny tuczników w Niemczech nastąpiła jeszcze szybciej niż się spodziewaliśmy. W związku z tym cena do świąt Wielkiej Nocy powinna już być dość stabilna, może z niewielkimi wzrostami.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *