2018-03-13 Notowania Małej Giełdy świń ISW.

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowania Małej Giełdy świń mają duże znaczenie w prognozowaniu ceny. Przez to, że notowanie Małej Giełdy odbywa się dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,50 EUR 1,51 EUR -1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-03-09 oznacza to spadek ceny o 1 cent. Do notowania sprzed tygodnia cena też spadła o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 2140 w 12 partiach z czego sprzedano 8 partii w ilości 1680.

Przy kursie EUR 4,2097 z dnia 2018-03-13 cena za kilogram wynosi 6,31 PLN.

Komentarz – notowania Małej Giełdy świń ISW.

Cena na Małej Giełdzie jest stabilna. Zmiana o 1 cent to tak naprawdę żadna zmiana, w granicach błędu. Spodziewane jest teraz w najbliższych tygodniach utrzymanie ceny na niezmienionym poziomie. Mała Giełda ze swojej natury może się nieco wahać, ale Duża Giełda jutro prognozowana jest na poziomie stabilnym.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *