2018-04-04 Notowanie Dużej Giełdy (VEZG, ZMP).

Opublikowano notowanie Dużej Giełdy VEZG (tzw. ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,45 EUR 1,45 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-03-28 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie EUR 4,2065 z dnia 2018-04-04 cena za kilogram wynosi 6,10 PLN.

Cena obowiązuje od 05.04 do 11.04.

Komentarz – notowanie Dużej Giełdy (ZMP, VEZG).

Niemcy utrzymali ceny na Dużej Giełdzie. Po świętach na chwilę obecną nie ma co oczekiwać większych zmian. Ceny powinny być stabilne. Obecnie raczej można się nawet spodziewać, że dzięki chińskim cłom na amerykańską wieprzowinę jest szansa na wzrosty.

Czekamy na rozwój sytuacji, choć jest jednak nadzieja, że ceny w tym roku osiągną poziom wyższy niż 6,50 zł netto / WBC.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply