2018-04-11 Notowanie ZMP (VEZG, Duża Giełda).

Opublikowano notowanie ZMP (tzw. Duża Giełda, VEZG). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,45 EUR 1,45 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-04-04 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie EUR 4,1911 z dnia 2018-04-11 cena za kilogram wynosi 6,08 PLN.

Cena obowiązuje od 12.04 do 18.04.

Komentarz – notowanie ZMP (Duża Giełda, VEZG).

Notowanie Dużej Giełdy pozostało bez zmian, czyli w dalszym ciągu mamy stabilizację na rynku trzody chlewnej. Pomimo działań niemieckich ubojni, nie udało im się jednak zmusić hodowców zrzeszonych w VEZG do obniżki. Na chwilę obecną jest pewna przepychanka pomiędzy ubojniami a hodowcami trzody chlewnej. Póki co żadna ze stron nie ma znaczącej przewagi dlatego też mamy względną równowagę pomiędzy popytem a podażą. A co za tym idzie – stabilizację.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply