2018-06-28 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Warto  śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,50 DKK 8,70 DKK -0,20 DKK

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-06-21 oznacza to spadek ceny o 0,20 DKK.

Przy kursie DKK 0,5848 z dnia 2018-06-28 cena za kilogram wynosi 4,97 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 27 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

To już drugi tydzień spadków ceny skupu cen skupu tuczników w Danii. Ponownie cena została skorygowana o 0,20 DKK. Jeszcze do niedawna Duńczycy trzymali u siebie ceny bez zmian. Drugi z kolei tydzień spadków oznacza z pewnością, że problemy rynku trzodowego są głębsze niż się spodziewano. To potwierdza tezę, że nie ma co liczyć na poprawę w skupach w najbliższym czasie.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *