2018-06-29 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,51 EUR 1,50 EUR + 1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-06-26 oznacza to wzrost ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 2095 tuczników w 15 partiach z czego sprzedano 14 partii 2000 tuczników.

Przy kursie EUR 4,3616 z dnia 2018-06-29 cena za kilogram wynosi 6,59 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Na Małej Giełdzie symboliczna korekta ceny o 1 cent co w praktyce oznacza stabilizację. W najbliższym czasie cena może jeszcze trochę spaść ewentualnie może utrzymać się na niezmienionym poziomie. Dalsze spadki ceny mogą być jednak zatrzymane przez rosnące temperatury, które mogą zmniejszyć podaż tuczników. Na dzisiejszej aukcji sprzedano 95% tuczników z całkiem dużej ilości bo ponad 2 tysiące sztuk. Nie było to wystarczające jednak do wzrostu cen. Jeżeli chodzi o polski rynek, ceny mogą nieznacznie wzrosnąć ze względu na osłabienie złotówki.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *